Posądzenie o kradzież
Osoba robiąca zakupy w supermarkecie została posądzona o kradzież. Ochroniarze zwracali się do niej per ty, używali wulgarnych słów oraz próbowali wymusić przyznanie się do kradzieży.
Używanie obraźliwych zwrotów w piśmie urzędowym
W trakcie toczącego się postępowania jedna ze stron używała obraźliwych zwrotów w piśmie urzędowym np. sugerowanie, iż strona przeciwna jest alkoholikiem czy łajdakiem.
Fałszywe oskarżenie – pomówienie
Urzędnik został pomówiony o przyjmowanie korzyści majątkowych od „osób chcących załatwić sprawę szybciej niż zwykle”.
Zdrada małżeńska a naruszenie godności
W jednym z powszechnie znanych małżeństw doszło do rozwodu z powodu zdrady małżeńskiej. Oszukany małżonek domagał się publicznych przeprosin związanych z naruszenie jego dóbr osobistych w postaci godności oraz czci.
Sugerowanie popełnienia czynów karalnych przez funkcjonariusza publicznego
Funkcjonariusz publiczny został wielokrotnie posądzony o popełnienie czynów karalnych, a także norm etycznych.
Nieuprawnione użycie paralizatora przez funkcjonariusza policji
Niedawno głośno było o podobnej sprawie sprawie śmierci Igora Stachowiaka, gdzie nieuprawnione użycie paralizatora przez funkcjonariusza policji doprowadziło do śmierci osoby zatrzymanej. Więcej o tym przeczytasz w artykule Stosowanie środków przymusu bezpośredniego przez funkcjonariusza – wywiad z dr Anitą Kubanek.
Obraźliwe komentarze w internecie
Sprawa dotyczyła hejtera, który na wielu zamieszczał obraźliwe wypowiedzi na forach, grupach, a także w prywatnych wiadomościach. O podobnej sprawie pisałem jakiś czas temu w artykule Szukaj gdzie zgłosić Gdzie zgłosić naruszenie w internecie?